E-kooliga liitumine
E-kooliga liitumine
eKooliga saavad liituda nii õpilased kui vanemad.
Palun minge veebilehele www.ekool.eu ->Vajutage nupule Loo konto -> Täida isikuandmed – edasi -> Aadress – edasi -> Kasutaja andmed ja Loo konto.
Kui tavakoolis on juba eKooliga liitumine olemas, siis logite tavapäraselt eKooli-> kooli nime all on suur sinine + – klikite sinna -> küsi uut juurdepääsu - sisestate sinna Tallinna Kunstikool.
Seejärel tuleb Teie taotlus eKooli kinnitamiseks. Kui õppejuht on jõudnud taotluse kinnitada, on Teie konto aktiveeritud ja ligipääs meie eKooli olemas.
Oluline on ka, et õpilase nime kohale ei kirjuta lapsevanem oma nime.
Valikained
Valikained
Valikaine avatakse minimaalselt 8 õpilase registreerimisel.
Teavitame õpilasi esimese tunni toimumisest.
Valikaine KLAASIKUNST
Sellest õppeaastast avaneb Kunstikoolis esmakordselt võimalus osaleda klaasikunsti valikaine kursusel. Klaasikunst rikastab loominguliste väljendusvahendite paletti nii kaasaegses kunstis kui ka disainis.
Valikaine raames saame lühiülevaate klaasikunsti ajaloost, õpime tundma klaasi kui esimese tehismaterjali imelisi optilisi omadusi. Omandame klaasi töötlemiseks erinevaid oskusi ja töövõtteid. Tutvume klaasikunstis kasutatavate tehnikatega – erinevad sulatustehnikad, pisut külmtöötlust ja vitraažitehnikaid.
Kursuse raames valmib lisaks mitmele proovitööle ka üks vabaloominguline objekt. Kevadel korraldame klaasitöödest näituse.
Tund toimub neljapäeviti kl 18:50-20:25 ruumis 24.
Oodatud on põhiõppe õpilased alates teisest kursusest.
Õpetaja Sofi Aršas
Valikaine GRAAFIKA
GRAAFIKA VALIKAINES ON SUL OMA MÕTTEID, TUNDEID ja IDEEDERÄNNAKUID VÕIMALIK VÄLJENDADA LINOOLLÕIKE, KUIVNÕELA, KARBORUNDUMTEHNIKA, ŠABLOONI- VÕI KOOPIATRÜKI VAHENDUSEL.
SIIN SAAD ÜLEVAATE GRAAFIKATEHNIKATE AJALOOST NING VÕIMALUSE KATSETADA GRAAFIKA VÄLJENDUSVAHENDEID KAASAEGSES KUNSTIKEELES.
TUND TOIMUB KOLMAPÄEVITI 18.50-20.25 KABINETIS NR 8.
OODATUD ON KÕIK HUVILISED.
JUHENDAJA KAI KUUSING
FOTO VALIKAINE
Esmaspäeviti kell 17.10 – 18.45 alg + põhiõpe
Kolmapäeviti kell 15.30 – 17.05 alg + põhiõpe
Fotokursuse eesmärk on mänguliselt ja läbi praktiliste ülesannete omandada teadmisi ning oskusi fotograafiast. Tundides uurime välja hea foto tegemise saladused, õpime valgusega joonistama ning saame teada mis on säriaeg, ava ja ISO. Teeme tutvust fotograafia erinevate žanritega: portree, sport, reportaaž, loodus, arhitektuur, mood jne. Kursusel pildistame ise ning vaatame teiste fotosid ning valmistume osalema erinevatel fotokonkurssidel.
Kursuse juhendaja Meelis Muhu – õpetaja, režissöör ja produtsent
Valikaine KOMPOSITSIOONI ELEMENTIDE JA PRINTSIIPIDE OMANDAMINE
KELLELE MÕELDUD?
* alg- ja põhiõppe õpilastele
* õpilastele,_ kes eelmisel õppeaastal juba osalesid selles valikaine tunnis ja soovivad jätkata
* uutele õpilastele, kes soovivad valmistada joonkompositsioone, pinnakompositsioone ja mahulisi ruumilisi kompositsioone.
Lisaks sünkroonis muusika saatel joonistamine.
Eesmärk: rütmitaju ja sisemise harmoonia saavutamine tervikuna.
Kompositsioon (lad. Keelsest sõnast “composito “, mis tähendab koostamist, seostamist, liitmist, sidumist.)
Soovijatel palume registreerida kooli stendil või info@tallinnakunstikool.ee
Toimumise aeg
Esmaspäeviti kell 18.50-20.25, ruumis 7
Juhendaja õp. Pilvi Blankin Jones
T 56995910
Valikaine KERAAMIKA
Põhiõppele on registreerimiseks avatud uus valikaine – KERAAMIKA! Kas teadsid, et saviga töötamine maandab pingeid ja loob hea meeleolu? Tule savi sulatama, taguma, mudima, sõtkuma ja ehitama, katsetama ja kaunistama! Kõik saavad proovida ka pottsepakedral treimist. Loome praktilise väärtusega tarbeesemeid, mille saad kursuse lõpus koju võtta ja kohe kasutama hakata.
Keraamika valikaine alustab alates 29. septembrist. Tund toimub teisipäeviti 18:50-20:25 ruumis 18.
Õpetaja Aigi Orav. Ruum 18
Valikaine KALLIGRAAFIA
Septembris on Tallinna Kunstikoolis (Kevade 4) algamas kalligraafia kursus.
Õppetöö toimub esmaspäeviti klassis 10
15.30-17.05 algõpe
17.10-18.45 põhiõpe
Soovijatel palume registreerida kooli stendil või info@tallinnakunstikool.ee
Õpetaja Ilmar Vallikivi
Tel + 372 515 1589, ilmar.vallikivi@gmail.com
Konkursid ja projektid
Konkursid ja projektid
Konkurssidel osalemine ja näitused on kujunenud Tallinna Kunstikooli tegevuste üheks osaks, mille eesmärk on tutvustada õpilaste loomingut ja pakkuda vaheldusrikkamat õpet. Igal aastal saadame töid rahvusvahelistele või Eesti-sisestele kunstikonkurssidele.
Konkurssidest kõige populaarsem on olnud igal aastal UNESCO poolt Prantsusmaal Troyes linnakeses korraldatav rahvusvaheline laste- ja noorte kunsti konkurss, kuhu laekub igal aastal kuni kuus tuhat kunstitööd maailma eri paikadest. Meie õpilased on konkurssidel sageli edukad, mis annab tunnistust õpilaste andekusest ja kooli heast tasemest.
Enamasti valmivad võistlustööd tundide ajal õpetaja juhendamisel, kuid õpilased võivad konkurssidel osaleda ka iseseisvalt. Täpsemat informatsiooni konkursside kohta saab õpetajatelt.
Suvepraktika
Suvepraktika
Suvepraktika tähendab tavaliselt 6 – 10 päevast väljasõitu looduskaunisse kohta. Praktikal õpitakse ise valima motiive joonistamiseks ja maalimiseks ning pannakse proovile oma fantaasia nt. maastikukunsti või performance´ite tegemisel. Alati on võimalus väljendada end ka läbi fotograafia, jäädvustades kohapeal toimuvaid aktsioone, olustikku, ebatavalisi motiive, püüdes need huvitava nurga alt oma kaamera objektiivi.
Suvepraktikale minnes tuleb hoolikalt läbi mõelda, milline peaks olema kaasa võetav varustus. Peale selle, et kaasas peavad olema kõikvõimalikud tavalised ja ebatavalised kunstitarbed, tuleb võtta ka mõistlik miinimum eluks vajalikke asju. Sageli osutuvad nendeks näiteks villased sokid.
Suvepraktika töid peab sügiseseks hindamiseks (tavaliselt septembri teisel nädalal) olema kokku vähemalt 20 (formaadis A3 või suuremad), nendest pooled peaksid klassifitseeruma joonistustena ning pooled maalidena. Suvepraktika töid võidakse hinnata ka juba laagri lõpus – sel juhul pole vaja sügisel töid enam hindamiseks uuesti kooli tuua ehkki sageli toimuvad suvepraktikale järgneva aasta jooksul koolisisesed suvepraktikate näitused – siis on neid töid näitusele vaja.
Kui Sul mingil põhjusel pole võimalik koos oma rühmakaaslastega suvepraktika laagrisse sõita, tuleb osaleda kooli poolt juuni- ja augustikuu lõpus organiseeritud linnapraktikal.
Praktikalaagris kehtivad järgmised põhimõtted:
1.Laagri põhieesmärgiks on kunstikooli õppekavast tulenevate õppeülesannete täitmine.
2.Õpilane kohustub täitma õpetaja poolt püstitatud õppeülesandeid ja järgima õpetaja poolt kehtestatud päevakava ning laagri kodukorra reegleid.
3.Laagri territooriumilt lahkumisel peab õpilane sellest informeerima õpetajat. Otsuse lubamise või keelamise kohta teeb õpetaja.
4.Keelatud on ujumine ilma õpetaja järelvalveta.
5.Keelatud on suitsetamine, alkoholi ja narkootikumide tarbimine.
6.Laagri kodukorra ja reeglite tõsisel rikkumisel on õpetajatel õigus viivitamatultõpilane koju saata. Sel juhul korraldab lapsevanem õpilase lahkumise laagrist ja laagri eest makstud raha ei tagastata.
Praktikale on vaja kaasa võtta: maalitarbed (maalialus a`60×50 cm) ja üleõla- või seljakott töövahendite jaoks, võimalusel matkatool, värvid, pintslid, pliiatsid, veetopsid, pudel) ja isiklikud asjad (peakate, päiksekreem, rätik ujumas käimiseks, mugavad jalatsid ja riietus erinevateks ilmastikuoludeks).
Toitumiseripärade, krooniliste haiguste või allergiate esinemise korral informeerida rühmajuhendajat enne praktika algust ning panna lapsele kaasa vajalikud ravimid.
Kui planeerite lapse varasemat lahkumist praktikalt, palume sellest informeerida rühmajuhendajat ja Tallinna Kunstikooli kantseleid (info@tallinnakunstikool.ee; tel 6622 242).
Kunstiajalugu
Kunstiajalugu
Kunstiajaloo tundides saadakse teada mõndagi huvitavat möödunud aegade kunstivooludest ja kunstiteostest. Loengutel õpitakse mõistma eri kultuuride kunsti spetsiifikat, kunstiajaloo taustprotsesse ja konteksti. Samuti arutatakse kunstiajaloo tundides ka tänapäeva kunsti probleemide üle, pärides eri kunstifenomenide tekkepõhjuste järele.
Loengutes saadud teadmisi ja oskusi aitavad kinnistada ja laiendada õppeekskursioonid nii Eesti kui ka teiste Euroopa riikide kunstimuuseumitesse ja galeriidesse.
Kunstiajalugu õpetavad meie koolis Riina Raheltšik ja Kadriann Soosaar.
Eesti Kunstiserver
http://www.art.ee
Eesti Kunstimuuseum
http://www.ekm.ee
Tallinna Kunstihoone
http://www.kunstihoone.ee
Tartu Kunstimuuseum
http://www.tartmus.ee
Pärnu Uue Kunsti Muuseum
http://www.chaplin.ee
Eesti Arhitektuurimuuseum
http://www.arhitektuurimuuseum.ee
Tartu Ülikooli Kunstimuuseum
http://www.ut.ee/artmuseum
Eesti Rahva Muuseum
http://www.erm.ee
Eesti Vabaõhumuuseum
http://www.evm.ee
Erinevad muuseumid:
http://www.erm.ee/?node=89
Välismaa moodsa kunsti muuseumid:
Soomes, Helsinkis – Kiasma
http://www.kiasma.fi
Rootsis, Stockholmis – Moderna Museet
http://www.modernamuseet.se
Taanis, Kopenhaagenis – Louisiana
http://www.louisiana.dk/english/
Hollandis, Amsterdamis – Stedelijk
http://www.stedelijk.nl/eng/
Saksamaal, Berliinis – Staatliche Museen
http://www.smb.spk-berlin.de
Saksamaal, Hamburgis – Hamburger Kunsthalle
http://www.hamburger-kunsthalle.de
Prantsusmaal, Pariisis – Centre Pompidou
http://www.centrepompidou.fr
Prantsusmaal, Pariisis – Palais de Tokyo
http://www.palaisdetokyo.com/
Inglismaal, Londonis – Tate Modern
http://www.tate.org.uk
Guggenheimi muuseumid New Yorgis, Bilbaos, Veneetsias, Berliinis, Las Vegases:
http://www.guggenheim.org
http://www.guggenheimcollection.org
Ameerika Ühendriikides, New Yorgis – MoMa, The Museum of Modern Art http://www.moma.org
Ameerika Ühendriikides, New Yorgis – The Metropolitan Museum of Art http://www.metmuseum.org
Vormiõpetus
Vormiõpetus
Vormiõpetuse (skulptuuri) aine annab põhioskused klassikalises modelleerimises. Jälgitakse kaasaegse vormimaailma mitmekesisust, suundumusi ja selle ruumilise organiseerimise printsiipe. Tundide rõhuasetus on loomingulisel protsessil.
Programmi läbimiseks on vaja tegeleda installatsiooni loomise, materjali, värvi, valguse ja ruumi suhetega. Õppimine on protsess, mis käivitab koostöö, arutelud, ideede jagamise, katsetamise ning huvi keskkonna ja meid ümbritsevate materjalide vastu.
1. ja 2. kursusel võib vormiõpetus jaguneda keraamikaks ja skulptuuriks. Keraamikas õpitakse lihtsamad keraamikatehnikad ja töövõtted. Läbitakse kavandamisprotsess ning omandatakse kerimise, kleepimise, treimise ja savivalu tegemise oskused.
Keraamika on paljude õpilaste poolt armastatuim vormi käsitlev aine. Keldrikorrusel asuv hubane keraamikaklass on väga inspireeriva atmosfääriga, siin katsetatakse kõrg- ja madalkuumussavi- ning glasuuridega. Erinevalt skulptuuriklassidest, kus õpilased tegelevad vormiga enamasti etteantud mudelite järgi, saab siin arendada oma fantaasiat vormi käsitlemisel ja värvimeelt vormide glasuuriga katmisel. Glasuurid on enne ahjus põletamist tavaliselt kõik ühtemoodi halli värvi. Milliseks need glasuurid kuumutades lähevad, on purkidel küll kirjas, kuid lõpptulemus võib ikkagi olla ootamatu.
Skulptuuri õpetavad Tallinna Kunstikoolis Jekaterina Kultajeva, Georg Kotter, Lumi Kristin Vihterpal ja Sofi Aršas. Tallinna Kunstikoolis õpetavad keraamikat Aino Saan ja Aigi Orav.
Kompositsioon
Kompositsioon
Kompositsiooni tundides omandatakse oskusi, mis aitavad igal kunstiõpilasel väljendada oma sisemaailma, leida oma individuaalsus, eripära.
Kompositsiooni tunnid on tihedalt seotud teiste kunstitundidega, sest iga teos – ükskõik kas pinnaline või ruumiline, liikuv või paigalpüsiv, on ühtlasi kompositsioon, mida vaataja näeb ja tõlgendab.
Kompositsioonitaju on võime teose erinevaid osi omavahel siduda ja tasakaalustada – see on protsess, mida me pilti joonistades või ruumilist objekti luues sageli enesele ei teadvusta. Oskusel oma teose kompositsiooni analüüsida on iga kunstniku töös oluline osa.
Kompositsioonitundide eesmärgiks on õpetada kujutama erinevates zhanrites (näiteks: plakat, illustratsioon, makett) ning erinevates tehnikates (tušijoonistus, pastell, kollaazh jne).
3. kursusel tutvutakse graafiliste paljundustehnikatega (linoollõige, kuivnõel, carborundum, koopiatrükk, digitaaltrükk).
Graafika all kitsamas mõttes mõistetakse paljundatud pilti, mille trükivorm on valmistatud kunstniku käega. Tavaliselt teeb kunstnik trükiplaadist piiratud arvu tõmmiseid ja tõmmiste märkimiseks on oma kindel süsteem.
Tallinna Kunstikooli graafikaklassis trükitakse peamiselt linoollõike ja kuivnõela tehnikas. Populaarne on ka koopiatrükk, mis võimaldab suhteliselt lihtsalt trükkida mustvalgeid ja värvilisi fotokujutisi. Graafikakursused on väga mitmekesised, hõlmates mõnikord käsitsi paberi valmistamist või siis fotograafiat ja pilditöötlust arvutis. Eesmärgiks on, et iga idee leiaks parima võimaliku väljendusvahendi.
Kompositsiooni õpetavad: Riina Raheltšik, Kai Kuusing, Pilvi Blankin Jones, Urmas Orgusaar, Irene Jürna, Aimar Kristerson, Anu Kalm ja Katrin Tukmann. Graafikat õpetavad Tallinna Kunstikoolis Kai Kuusing ja Anu Kalm.
Maalimine
Maalimine
Maalimine on seotud mitmete märgtöötluse tehnikate kasutamisega kunstis. Maal on eelkõige värvilahenduste loomise kunst, mis aitab esile tuua meis peituva oma värvimeele ja selle kaudu väljendada iseenese mõtteid ja tundeid. Pildilise jutustuse ja äratuntava ruumiillusiooni loomise kaudu on maalikunst üldtuntud ja armastatud. Kuid maal võib ka olla palju abstraktsem ja isiklikum. Sellisena tuleb veelgi esile maalikunstis peituv loovus ja selle rikas ning kõnekas väljenduskeel.
Maalimise eesmärgiks on õpetada erinevate elementide (värv, pind, struktuur, realistlik kujutis, abstraktne kujutis jne) koosluse kaudu terviklahendusteni jõudmist, loovust ja lõpuks oma isikupära juurde jõudmist.
Kunstikoolis maalitakse palju natüürmorte, figuure, poolfiguure ja portreid modelli järgi. Õppekavas on ka mitmeid abstraktse maali ülesandeid. Peamiselt töötatakse guaššvärvidega. Üks trimester on akvarellmaali õppimiseks. Suvepraktikatel maalitakse looduses.
Maalimist õpetavad Tallinna Kunstikoolis Aimar Kristerson, Lilian Mosolainen, Pilvi Blankin Jones, Urmas Orgusaar, Riina Raheltšik ja Katrin Tukmann.
Joonistamine
Joonistamine
Kui Tallinna Kunstikoolis räägitakse joonistamisest, peetakse silmas väga mitmeid mõtte- ja tegevusviise. Joonistamise olemuseks on käeline mõtlemine. Selle mõtlemise kehastamiseks võib kasutada kõikvõimalikke tehnilisi vahendeid, mis vähegi jätavad endast paberi või ükskõik mis muu materjali pinnale nähtava jälje.
Kunstikooli stuudiumi esimestel aastatel harjutatakse peamiselt esemete joonistamist. Õpitakse kasutama joonperspektiivi ning tajuma proportsioone. Vanematel kursustel õpitakse joonistama inimest. Kuna inimese tõetruu kujutamine on küllaltki keeruline tegevus, tutvutakse õppetöö käigus ka plastilise anatoomia alustega.
Joonistamistundides omandatakse oskusi, mis on abiks ka kõikides teistes ainetes, kus vaja midagi kujutada, oma sisemaailma päevavalgele tuua. Oluline on ka see, et joonistamistunnis töötades püüeldakse alati selle poole, et valmiv joonistus oleks vaadeldav ka iseseisva kunstiteosena.
Joonistamist õpetavad Tallinna Kunstikoolis Katrin Tukmann, Kai Kuusing, Irene Jürna, Pilvi Blankin Jones, Urmas Orgusaar, Anu Kalm, Lilian Mosolainen, Georgi Kotter, Aigi Orav.