Valikained

Valikaine avatakse minimaalselt 8 õpilase registreerimisel.

Teavitame õpilasi esimese tunni toimumisest.

Valikaine KLAASIKUNST

Sellest õppeaastast avaneb Kunstikoolis esmakordselt võimalus osaleda klaasikunsti valikaine kursusel. Klaasikunst rikastab loominguliste väljendusvahendite paletti nii kaasaegses kunstis kui ka disainis.
Valikaine raames saame lühiülevaate klaasikunsti ajaloost, õpime tundma klaasi kui esimese tehismaterjali imelisi optilisi omadusi. Omandame klaasi töötlemiseks erinevaid oskusi ja töövõtteid. Tutvume klaasikunstis kasutatavate tehnikatega – erinevad sulatustehnikad, pisut külmtöötlust ja vitraažitehnikaid.

Kursuse raames valmib lisaks mitmele proovitööle ka üks vabaloominguline objekt. Kevadel korraldame klaasitöödest näituse.

Tund toimub neljapäeviti kl 18:50-20:25 ruumis 24.
Oodatud on põhiõppe õpilased alates teisest kursusest.

Õpetaja Sofi Aršas

Valikaine GRAAFIKA

GRAAFIKA VALIKAINES ON SUL OMA MÕTTEID, TUNDEID ja IDEEDERÄNNAKUID VÕIMALIK VÄLJENDADA LINOOLLÕIKE, KUIVNÕELA, KARBORUNDUMTEHNIKA, ŠABLOONI- VÕI KOOPIATRÜKI VAHENDUSEL.

SIIN SAAD ÜLEVAATE GRAAFIKATEHNIKATE AJALOOST NING VÕIMALUSE KATSETADA GRAAFIKA VÄLJENDUSVAHENDEID KAASAEGSES  KUNSTIKEELES.

TUND TOIMUB KOLMAPÄEVITI 18.50-20.25 KABINETIS NR 8.

OODATUD ON KÕIK HUVILISED.

JUHENDAJA KAI KUUSING

FOTO VALIKAINE

Esmaspäeviti kell 17.10 – 18.45 alg + põhiõpe
Kolmapäeviti kell 15.30 – 17.05 alg + põhiõpe

Fotokursuse eesmärk on mänguliselt ja läbi praktiliste ülesannete omandada teadmisi ning oskusi fotograafiast. Tundides uurime välja hea foto tegemise saladused, õpime valgusega joonistama ning saame teada mis on säriaeg, ava ja ISO. Teeme tutvust fotograafia erinevate žanritega: portree, sport, reportaaž, loodus, arhitektuur, mood jne. Kursusel pildistame ise ning vaatame teiste fotosid ning valmistume osalema erinevatel fotokonkurssidel.

Kursuse juhendaja Meelis Muhu – õpetaja, režissöör ja produtsent

Valikaine KOMPOSITSIOONI ELEMENTIDE JA PRINTSIIPIDE OMANDAMINE

KELLELE MÕELDUD?
* alg- ja põhiõppe õpilastele
* õpilastele,_ kes eelmisel õppeaastal juba osalesid selles valikaine tunnis ja soovivad jätkata
* uutele õpilastele, kes soovivad valmistada joonkompositsioone, pinnakompositsioone ja mahulisi ruumilisi kompositsioone.
Lisaks sünkroonis muusika saatel joonistamine.
Eesmärk: rütmitaju ja sisemise harmoonia saavutamine tervikuna.

Kompositsioon (lad. Keelsest sõnast “composito “, mis tähendab koostamist, seostamist, liitmist, sidumist.)

Soovijatel palume registreerida kooli stendil või info@tallinnakunstikool.ee

Toimumise aeg
Esmaspäeviti kell 18.50-20.25, ruumis 7
Juhendaja õp. Pilvi Blankin Jones
T 56995910

Valikaine KERAAMIKA

Põhiõppele on registreerimiseks avatud uus valikaine – KERAAMIKA! Kas teadsid, et saviga töötamine maandab pingeid ja loob hea meeleolu? Tule savi sulatama, taguma, mudima, sõtkuma ja ehitama, katsetama ja kaunistama! Kõik saavad proovida ka pottsepakedral treimist. Loome praktilise väärtusega tarbeesemeid, mille saad kursuse lõpus koju võtta ja kohe kasutama hakata.

Keraamika valikaine alustab alates 29. septembrist. Tund toimub teisipäeviti 18:50-20:25 ruumis 18.

Õpetaja Aigi Orav. Ruum 18

Valikaine KALLIGRAAFIA

Septembris on Tallinna Kunstikoolis (Kevade 4) algamas kalligraafia kursus.

Õppetöö toimub esmaspäeviti klassis 10
15.30-17.05 algõpe