Valikained

KOMPOSITSIOONI ELEMENTIDE JA PRINTSIIPIDE OMANDAMINE

KELLELE MÕELDUD?

Ühelt poolt neile õpilastele, kes eelmisel aastal juba osalesid selles valikaine tunnis, kes avaldasid soovi sel aastal jätkata. Teiselt poolt neile uutele õpilastele, kes soovivad valmistada joonkompositsioone, pinnakompositsioone ja mahulisi ruumilisi kompositsioone. Lisaks sünkroonis muusika saatel joonistamine.

Eesmärk: rütmitaju ja sisemise harmoonia saavutamiseks tervikuna. Kompositsioon (lad. Keelsest sõnast “composito “, mis tähendab koostamist, seostamist, liitmist, sidumist. Toimumise aeg: Reedel, algusega kell 15, ruumis 7.

Juhendaja õp. Pilvi Blankin Jones

T 56995910

GRAAFIKA VALIKAINE

Valikaine põhiõppe õpilastele.

Graafika valikaine annab võimaluse katsetada oma ideede väljendamisel linoollõike, kuivnõela, koopiatrüki ning carborundumtehnika võimalusi. Oodatud on nii algajad kui edasijõudnud.

Tund toimub kolmapäeviti kell 18.50-20.25 klassis nr 8.

Juhendaja õp. Kai Kuusing

KALLIGRAAFIA VALIKAINE

Kalligraafia valikaine kursus põhiõppe õpilastele, mille õpetajaks on Ilmar Vallikivi.

Lisame alla õpetaja Ilmar Vallikivi valikaine lühitutvustuse:

Tere, lugupeetav kolleeg, õpetaja,õpilane, kalligraaf.
Olen Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige ja tunnen tõsist muret meie kasvava põlvkonna manuaalse harituse pärast, ning usun, et samad probleemid- (vähenenud õpilaste keskendumisvõime, käekiri on raskesti loetav, arvutid vahetavad välja paberkandjad, põhjalikult on muutunud informatsiooni vahetuse protsess ise) on tähtsad ka teile.
Oleme jõudnud aega, kus tuleks ümber vaadata (ilu) kirja õpetuse (kalligraafia) põhimõtted. See peaks arvestama: uute töövahendite, kirjutamisviiside, ning võimalikult lihtsa ja loetava kirjalahendusega.

Lugupidamisega Ilmar
ilmar.vallikivi@gmail.com

FOTOGRAAFIA VALIKAINED

1. „Mänguline animatsioon“

Valikaine algõppe õpilastele.

Sõna ANIMATSIOON tähendab MULTIFILMI! Sellel kursusel õpite te tegema oma multifilmi! Ja selleks ei pea oskama hästi joonistada, selleks ei pea isegi üldse joonistama! Te õpite liikuma panema oma lemmiknukke ja lemmikpilte ja tegema neist päris multifilmi! Täpselt selliselt, nagu teile meeldib, täiesti oma loo! Kõike seda, kuidas teha oma lugu, kuidas panna oma tegelased liikuma, nii nagu nad liiguvad ka päris multifilmis, seda kõike te sellelt kursuselt õpitegi!

Juhendaja: Viktor Koshkin

Tund toimub teisipäeviti kell 15.30-17.05 klassis 16.

2. „Mänguline fotograafia“

Valikaine algõppe õpilastele.

FOTO on ILUS ja ÄGE! Kuni tänaseni olete te vajutanud oma telefoni pildistamisnupule ja saanud telefonisse pildi, mõnikord ilusa, mõnikord vähem ilusa. Sellelt kursuselt õpite te, kuidas teha alati ainult ilusaid pilte….ja seda mitte telefoniga, vaid päris FOTOAPARAADIGA! Kõik oma ilusad asjad ja huvitavad hetked saavad nüüd jäädvustatud! Õpite, mida need nupud seal kõik tähendavad ja kuidas nende kruttimise ja vajutamisega oma pilti ilusamaks teha. Õpite ka kuidas huvitavaid asju enda ümber märkama hakata ja kuidas neid pildile püüda. Ja kuidas need pildid pärast paberile printida või arvutisse sõpradele näitamiseks valmis seada. Õpite pildistama nagu päris FOTOGRAAFID!

Juhendaja: Viktor Koshkin

Tund toimub neljapäeviti kell 15.30-17.05 klassis 16.

3. „Fotograafiakursus algajatele“

Valikaine põhiõppe õpilastele.

PILDISTAMISE eelduseks on käsitöö OSKUSED ja TEHNIKA tundmine! Digitaalne fotograafia on OSKUS, mis liidab tänapäevase digitaalse oskusteabe juba klassikaks kujunenud pildistamis põhimõtetega. Selle kursusel õpid sa valdama kogu pildistamiseks vajalikku tehnikat ja ohjeldama valgust. Õpid ära oma fotode komponeerimise ja nende teadmiste rakendamise erinevates fotožanrites. Õpid oma teost kaunilt vormistama nii, et ka teistel seda hea vaadata on.

Juhendaja: Viktor Koshkin

Tund toimub esmaspäeviti kell 17.10-18.45 klassis 16.

4. „Fotograafiakursus edasijõudnutele“

Valikaine põhiõppe õpilastele.

KUNSTi eelduseks on OSKUSED! Selle kursuse eelduseks on eelteadmised fotograafia põhitõdedest. Fotograaf on KUNSTNIK, ja kunstnik sellel kursusel on LOOJA ja LAVASTAJA Sellel kursusel lihvime oma tehnilisi oskusi ja õpime ära kõikmõeldavad nõksud ükskõik milliste LOOMINGULISTE IDEEDE väljendamiseks! Oskused ei jää enam takistuseks loomingu teostamisel! KÕIK küsimused saavad vastatud, edasi oled ainult SINA. Omandame oskused nii esemete kui ka inimeste pildistamisel nii STUUDIOTINGIMUSTES, kui ka LOKATSIOONIDES, võttes ENDA KÄTTE kogu valguse ja situatsiooni loomise, nii STUUDIO keskkonnas, kui ka LOKATSIOONIDES. Me kõik oleme erinevad! Sina loojana tead, mida sa tahad öelda, ja sellel kursusel omandamegi selleks põhilised stuudio fotograafia väljendusvahendid. Sellel kursuselt saad ka oskuse LAVASTADA omi mõtteid, vormides neid lakoonilisse VISUAALI, see ongi LAVASTUSLIK foto! Sellel kursusel õpid sa tegema seda, mida teevad PROFID, ja seda nii inimeste, kui esemete pildistamisel!

Juhendaja: Viktor Koshkin

Tund toimub neljapäeviti kell 17.10-18.45 klassis 16.

5. „Stuudiofoto, foto- ja videolavastused“

Kursus on suunatud 8.-12. klasside õpilastele. Tunnid toimuvad teisipäeviti kell 17.10-18.45 ja neljapäeviti kell 18.50-20.25 õpetaja Viktor Koshkin’i juhendamisel.
Registreerimine (ees- ja perekonnanimi) aadressile info@tallinnakunstikool.ee