Valikained

Valikaine avatakse minimaalselt 8 õpilase registreerimisel.

Teavitame õpilasi esimese tunni toimumisest.

Valikained FOTOGRAAFIA ja FILMI- JA VIDEOKUNST

Foto – ja filmikursuse eesmärk on mänguliselt ja läbi praktiliste ülesannete omandada teadmisi ning oskusi fotograafiast ja filmitegemisest. Tundides uurime välja põhilised foto- ja filmisaladused, joonistame valgusega ning saame teada mis aeg on „säriaeg“ ja mis on asi „sünopsis“. Kursusel pildistame ise ning vaatame teiste fotosid, filmime ja monteerime enda filmitud kaadreid aga kui vaja, siis kutsume ka kedagi appi. Tutvume foto- ja filmiajalooga ning saame teada kas maailma esimesed filmid oli komöödiad või hoopis õudukad. Õpime ja tegutseme nii, et kevadel saame kõik kutsuda oma vanemaid, sõpru ja koolikaaslasi näituse avamisele ja pidulikule esilinastusele.

Õpetaja Meelis Muhu

Valikaine KERAAMIKA

Põhiõppele on registreerimiseks avatud uus valikaine – KERAAMIKA! Kas teadsid, et saviga töötamine maandab pingeid ja loob hea meeleolu? Tule savi sulatama, taguma, mudima, sõtkuma ja ehitama, katsetama ja kaunistama! Kõik saavad proovida ka pottsepakedral treimist. Loome praktilise väärtusega tarbeesemeid, mille saad kursuse lõpus koju võtta ja kohe kasutama hakata.

Keraamika valikaine alustab alates 29. septembrist. Tund toimub teisipäeviti 18:50-20:25 ruumis 18.

Õpetaja Aigi Orav. Ruum 18

Valikaine GRAAFIKA

Graafika valikaine on sinule, kes sa soovid oma mõtteid, tundeid ja ideederännakuid väljendada linoollõike, kuivnõela,  karborundumtehnika, šablooni-  või  koopiatrüki abil.

Siin saad ülevaate graafikatehnikate ajaloost ning oskuse graafika väljendusvahendeid siduda kaasaegsete visuaalkunsti väljunditega.

Tund toimub kolmapäeviti 18:50-20:25  ruumis 8.

Oodatud on põhiõppe õpilased.

Juhendaja KAI KUUSING

Valikaine KALLIGRAAFIA

Septembris on Tallinna Kunstikoolis (Kevade 4) algamas kalligraafia kursus.

Õppetöö toimub esmaspäeviti klassis 10
15.30-17.05 algõpe
17.10-18.45 põhiõpe

Soovijatel palume registreerida kooli stendil või info@tallinnakunstikool.ee
Õpetaja Ilmar Vallikivi
Tel + 372 515 1589, ilmar.vallikivi@gmail.com

Valikaine KOMPOSITSIOONI ELEMENTIDE JA PRINTSIIPIDE OMANDAMINE

KELLELE MÕELDUD?
* alg- ja põhiõppe õpilastele
* õpilastele,_ kes eelmisel õppeaastal juba osalesid selles valikaine tunnis ja soovivad jätkata
* uutele õpilastele, kes soovivad valmistada joonkompositsioone, pinnakompositsioone ja mahulisi ruumilisi kompositsioone.
Lisaks sünkroonis muusika saatel joonistamine.
Eesmärk: rütmitaju ja sisemise harmoonia saavutamine tervikuna.

Kompositsioon (lad. Keelsest sõnast “composito “, mis tähendab koostamist, seostamist, liitmist, sidumist.)

Soovijatel palume registreerida kooli stendil või info@tallinnakunstikool.ee

Toimumise aeg