Konkursid ja projektid

Konkurssidel osalemine ja näitused on kujunenud Tallinna Kunstikooli tegevuste üheks osaks, mille eesmärk on tutvustada õpilaste loomingut ja pakkuda vaheldusrikkamat õpet. Igal aastal saadame töid rahvusvahelistele või Eesti-sisestele kunstikonkurssidele.

Konkurssidest kõige populaarsem on olnud igal aastal UNESCO poolt Prantsusmaal Troyes linnakeses korraldatav rahvusvaheline laste- ja noorte kunsti konkurss, kuhu laekub igal aastal kuni kuus tuhat kunstitööd maailma eri paikadest. Meie õpilased on konkurssidel sageli edukad, mis annab tunnistust õpilaste andekusest ja kooli heast tasemest.

Informatsioon kunstikonkursside kohta on väljas kooli üldisel stendil, õpetajate toas ja graafika klassis. Enamasti valmivad võistlustööd tundide ajal õpetaja juhendamisel, kuid õpilased võivad konkurssidel osaleda ka iseseisvalt.